Webinar – Analiza i charakterystyka morfologii cząstek w przemyśle farmaceutycznym

Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za udział w webinarze dedykowanym analizie i charakterystyce morfologii cząstek w przemyśle farmaceutycznym, który odbył się 13.07.2021, o godz. 14:00.

Podczas spotkania poprowadzonego przez prezesa firmy Vision Analytical – Petera Bouzę przedstawiony został  analizator wielkości i kształtu cząstek  – Pi Sentinel PRO Shape Module. Instrument działa w oparciu o dynamiczną analizę obrazu w dyspersjach cieczowych. Metoda ta stanowi doskonałe uzupełnienie dyfrakcji laserowej – prosta budowa urządzenia umożliwia jednoczesną analizę na obydwu analizatorach, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pełnej charakterystyki zarówno wielkości, jak i morfologii cząstek. Moduł Pi Sentinel Pro SM mierzy ponad 30 parametrów kształtu i wielkości cząstek w wybranym zakresie pomiarowym (1-300 µm; 10-800 µm; 100-2500 µm) w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Pi Sentinel Pro występuje także w wersji stanowiącą zupełnie odrębną jednostkę pomiarową pracującą samodzielnie (Broszura w wersji ENG)

 

Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia:

  • istota analizy morfologii cząstek w przemyśle farmaceutycznym
  • technika obrazowania cząstek – dynamiczna analiza obrazu,
  • zasada działania oraz możliwości modułu Pi Sentinel Pro Shape Module
  • dynamiczna analiza obrazu a dyfrakcja laserowa – komplementarność metod