VIAVI Solutions

Firma VIAVI Solutions to technologiczny „gigant”, specjalizujący się m.in. w dziedzinie rozwiązań optycznych. W portfolio producenta znajdziemy zaawansowane technologicznie spektrometry NIR (Near Infrared), które wykorzystują bliską podczerwień dla analizy składu i właściwości materiałów.
Instrumenty od VIAVI wykorzystywane są  przez działy kontroli jakości, produkcji i R&D. Spektrometry NIR znajdują zastosowanie w każdym etapie procesu. Od identyfikacji surowców, przez produkcję, po kontrolę jakości produktów.

Oprogramowanie towarzyszące spektrometrom NIR firmy VIAVI zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia obsługę i interpretację wyników pomiarów. Przyjazne dla użytkownika narzędzia analizy danych umożliwiają szybkie i efektywne przetwarzanie informacji o składzie próbek.
VIAVI koncentruje się na ciągłym rozwoju i innowacjach w dziedzinie spektroskopii NIR. Dział badawczo-rozwojowy firmy pracuje nad nowymi technologiami i funkcjonalnościami, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku i zapewnić klientom najlepsze z możliwych rozwiązań.

MicroNIR spektrometr bliskiej podczerwieni

MicroNIR OnSite-W

Technika pomiarowa:spektroskopia w bliskiej podczerwieni (NIRs)
Dostępne modele chemometryczne:ilościowe lub jakościowe
Dodatkowe tryby analizy:analiza kropli cieczy, analiza tabletek, analiza cieczy w kuwecie
Przeznaczenie:potwierdzenie tożsamości surowców (RMID), analiza stężenia konkretnego związku w mieszaninie

micornir PAT-W

MicroNIR PAT

Technika pomiarowa:spektroskopia w bliskiej podczerwieni (NIRs)
Mierzone parametry:unikalne dla każdego procesu (ilościowo lub jakościowo)
Tryby analizy:refleksyjny, transmisyjny (PAT-L)
Przeznaczenie:badania i rozwój, produkcja