Webinarium: Pomiar TOC w ściekach – 25.09.2019

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa na webinarium firmy SUEZ Water Technologies & Solutions – wiodącego producenta aparatury do pomiarów całkowitego węgla organicznego (TOC). SUEZ prowadzi wiele różnorodnych wykładów pomagających użytkownikom w problemach aplikacyjnych i nie tylko. W niniejszym artykule znajdziecie Państwo więcej informacji.

toc w sciekach

Tytuł: Transforming wastewater treatment with TOC monitoring.

Termin: 25 września 2019, godzina 15:00

Link do rejestracji: https://bit.ly/2ZeVtwf


Krótki opis:

Monitorowanie zawartości materii organicznej w ściekach komunalnych i przemysłowych jest niezwykle istotne. Dopuszczalne limity regulowane są przepisami i muszą być spełnione. Wydajność oczyszczalni ścieków można zwiększyć monitorując zawartość TOC podczas oczyszczania wstępnego.

Zastosowanie kontroli on-line pozwala spełnić określone wymogi i zapobiec potencjalnym, nieprzewidzianym zagrożeniom. Całkowity węgiel organiczny (TOC) jest kluczowym parametrem pozwalającym określić zawartość materii organicznej w ściekach. Pomiar TOC jest niezwykle szybki, nie generuje niebezpiecznych odpadów i lepiej nadaje się do analizy on-line w porównaniu do konwencjonalnych metod, takich jak ChZT lub BZT.


Dzięki webinarium dowiesz się:

  • Jakie są różnice pomiędzy TOC, BZT, ChZT i dlaczego TOC ma przewagę w kontroli on-line
  • Czym różnią się technologie TOC
  • Jak pomiar TOC może zoptymalizować Twoją oczyszczalnię ścieków
  • jakie są przykłady wykorzystania pomiaru TOC


Webinarium w języku angielskim poprowadzi Jens Neubauer,
specjalista aplikacyjny dla linii produktów Sievers, firmy SUEZ.
Jens jest odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie rozwiązań monitoringu organiki dla zastosowań przemysłowych i środowiskowych na rynku Europejskim.