Kaiser Optical Systems

Kaiser Optical Systems, Inc. jest światowym liderem w dziedzinie spektroskopii ramanowskej i technologii holograficznej.

Główne biura i zakład produkcyjny znajdują się w Ann Arbor, Michigan. Europejska filia firmy została założona w Lyonie, Francji. System zarządzania jakością firmy Kaiser (QMS) jest certyfikowany zgodnie z normami ISO 9001: 2015.

Kaiser został założony w 1979 roku, a na rynek spektroskopii wszedł w roku 1990 wraz z wprowadzeniem holograficznego filtra wycinającego. W 1993 roku Kaiser wydał swój pierwszy analizator ramanowski – HoloProbe.

Produkty i usługi firmy Kaiser są obecnie wdrażane na całym świecie w tak różnorodnych zastosowaniach, jak produkcja farmaceutyczna i chemiczna, biotechnologia, nanotechnologia, telekomunikacja, edukacja, energetyka, kryminalistyka, badania głębinowe, oraz astronomia.

Kaiser Optical Systems został zakupiony 23 listopada 2013 roku przez Grupę Endress + Hauser i działa jako niezależny oddział skupiający się na zaawansowanych instrumentach optycznych opartych na spektroskopii Ramana.

Rodzina RamanRxn

Technika pomiarowa:Spektroskopia Ramana
Mierzone parametry:unikalne dla każdego procesu (ilościowo lub jakościowo)
Mierzone stężenie:od około 200 ppm (w zależności od procesu)
Przeznaczenie:laboratorium, skala pilotażowa, przemysł

Kontrola procesów